Boksierët

 

Pesha e rënd "Heavyweight" nga 90,7 kg deri pa kufi
   
     
 

 
Luan Krasniqi Ervis Jegeni  Xhavit Bajrami  
                                                                           
 


Pesha cruiser "Cruiserweight" 79,3 kg - 90,6 kg

 
Sefer Seferi
 Nuri Seferi  
  

Pesha gjysmë e rënd "Light Heavyweight" 76,3 kg - 79,2 kg
Elvir Muriqi
Petrit Dobroshi
Haxhi Krasniqi
Shpetim Shala
 

 

 
 
 


Pesha super e mesme "Super Middleweight" 72,6 kg - 79,1 kg

Kreshnik Qato
 
Kreshnik Qato
Selajdin Koxha
 
 

Pesha velter "Welterweight" 63,6 kg - 66,7 kg
 

 
Faruk Shabani


Add comment to this page:
Your Name:
Your message:

News
 


26 Dhejtor:
Vëllezerit Seferi luftojnë në Vjenë


Dy vëllezerit shqiptarë, më të
suksesshmit në sportin e boksit
Sefer dhe Nuri Seferi do të Boxojnë
në Vjenë para se të përfundoi
ky vitë.

Advertisement
 
News
 

Boksieri shqiptarë më i mirë i vitit
2008 Nuri Seferi arriti një fitore të
rëndësishme sonte në kryeqytetin
Zvicëran. Mposhti Joseph Marwa
22-12-1 në parameqet e luftës
Klitschko vs. Johnson.

News
 
Seferi i "vodhi" spektaklin
Klitschko-vit

Ylli i boksit shqiptarë Nuri Seferi
ishte vetëm në parameqet e
mbrëmjes së kampionit Vitali Klitschko
por ky i fundit mbeti nën hije të
luftëtarit shqiptarë i cili i flakërojë
shikuesit.


News
 
Besim Kabashi

Kampioni WKA i botës në kikboks
Besim Kabashi ishte i pamëshirshëm
në duelin e tij kundër kampionit
Kinez Li Jixiang.
Kabashi shenoi fitore me Knock-Out.

 
Today, there have been 1 visitors (1 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=