Lajme Kickbox , Box

   
Nuri Seferi fiton në Bern
 Boksieri shqiptarë më i mirë i vitit 2008 Nuri Seferi arriti një fitore të rëndësishme sonte në kryeqytetin Zvicëran. Mposhti Joseph Marwa 22-12-1 në parameqet e luftës Klitschko vs. Johnson.
Lexoni përmbajtjen...
 
Dueli Kabashi vs. Jixiang në DSF
 Foto: Daniel Bauer
Lufta e zhvilluar me 5 Dhjetor në mes të kampionit të botës Besim Kabashi dhe kampionit kinezë Li Jixiang do të transmetohet me 10. Dhjetor në kanlain sportiv gjermanë DSF.
Lexoni përmbajtjen...
 
Semmy Schilt fiton kupën e K-1 Grand Prix
 Kikboksieri holandez Semmy Schilt e fitoj finalen e turnirit më prestigjioz në botë K-1 World Grand Prix dhe u bë kampion për herë të katërt, pas viteve 2005, 2006 dhe 2007.
Lexoni përmbajtjen...
 
Seferi e Gjergjaj, triumfojnë me Knock-Out
 Boksieri shqiptarë i peshave kruzer Sefer Seferi, njeherit edhe vëllai i të madhit Nuri Seferi fitoi mbrëmë duelin e 9-të profesionist me ndërprerje në raundin e parë.
Lexoni përmbajtjen...
 
Besim Kabashi rrëzon kampionin Kinez
 Kampioni WKA i botës në kikboks Besim Kabashi ishte i pamëshirshëm, mbrëmë në duelin e tij kundër kampionit Kinez Li Jixiang. Kabashi shenoi fitore me Knock-Out.
Lexoni përmbajtjen...
 
Çeshtja Seferi, nderhyn Federata
 Antari i bordit drejtues të shoqatës profesionste të boksit shqiptarë Bashkim Mertiri jap një sqarim për çështjen Seferi, enkas për albanianboxing.com
Lexoni përmbajtjen...

Comments on this page:
Comment posted by Michaelarbit, 02/19/2017 at 5:01am (UTC):
Forex

Comment posted by Lyrica henry, 11/20/2016 at 4:47am (UTC):
<a href="http://buypermethrin.party">permethrin online</a>
<a href="http://buylasix.party">lasix buy</a>
<a href="http://buyqsymia.party">buy qsymia without a prescription</a>Add comment to this page:
Your Name:
Your message:

News
 


26 Dhejtor:
Vëllezerit Seferi luftojnë në Vjenë


Dy vëllezerit shqiptarë, më të
suksesshmit në sportin e boksit
Sefer dhe Nuri Seferi do të Boxojnë
në Vjenë para se të përfundoi
ky vitë.

Advertisement
 
News
 

Boksieri shqiptarë më i mirë i vitit
2008 Nuri Seferi arriti një fitore të
rëndësishme sonte në kryeqytetin
Zvicëran. Mposhti Joseph Marwa
22-12-1 në parameqet e luftës
Klitschko vs. Johnson.

News
 
Seferi i "vodhi" spektaklin
Klitschko-vit

Ylli i boksit shqiptarë Nuri Seferi
ishte vetëm në parameqet e
mbrëmjes së kampionit Vitali Klitschko
por ky i fundit mbeti nën hije të
luftëtarit shqiptarë i cili i flakërojë
shikuesit.


News
 
Besim Kabashi

Kampioni WKA i botës në kikboks
Besim Kabashi ishte i pamëshirshëm
në duelin e tij kundër kampionit
Kinez Li Jixiang.
Kabashi shenoi fitore me Knock-Out.

 
Today, there have been 1 visitors (11 hits) on this page!
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=